середа, 15 грудня 2021 р.

ПОКЛИКАНІ ЧОРНОБИЛЕМ

  Щороку 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
  У цей день згадуємо  мужність і самовідданість ліквідаторів, які ціною свого життя та здоровя змогли здолати страшну трагедію ХХ століття та врятувати людство від радіаційного лиха.
  Близько 600 тисяч людей різних професій взяли участь у ліквідації наслідків катастрофи. Серед тих, хто боровся зі страшним лихом та відроджував до нового життя обпалену радіацією землю, були і наші земляки.
 На вшанування памяті ліквідаторів у бібліотеці Гусятинського фахового коледжу ТНТУ відбулася зустріч студентів груп М-21, Т-21 (куратор Коневич М.Р.) із заступником громадської організації “Союз Чорнобиль УкраїниШигінським М.Б.
  Михайло Богданович поділився  спогадами про  своє 10-літнє перебування в Чорнобилі, де працював командиром взводу з охорони обєктів 10-ти кілометрової зони відчуження. Із хвилюванням  пригадав трагічні події тих днів, друзів, поїздку в Чорнобиль через 30 років після аварії. 
  На завершення заходу студенти подякували гостеві за цікаву розповідь, вручили квіти і зробили спільну світлину на згадку про зустріч. У відповідь Михайло Шигінський подарував для бібліотеки коледжу дві книги про чорнобильську трагедію, які зайняли чільне місце на книжковій виставці Покликані Чорнобилем.

                              









середа, 8 грудня 2021 р.

ЗУПИНИ НАСИЛЬСТВО - ЗАХИСТИ СЕБЕ

                          

   Із 15 листопада по 10 грудня 2021 року в Україні проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насилля”.
   Насильство та булінг - поширена проблема у сучасному українському суспільстві і найгостріше вона постає в освітньому середовищі, де молоді люди проводять більшу частину свого життя.
  У рамках цієї акції в бібліотеці Гусятинського фахового  коледжу ТНТУ проведено зустріч студентів групи П-21(куратор Олексюк Л.Ф.)  з  інспектором ювенальної превенції лейтенантом поліції Сігіль М.В.
  У формі спілкування обговорювалися питання насильства в сім’ї та навчальному закладі, форми булінгу і його соціальну структуру. Наводились приклади кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх за вчинені злочини.. Зверталась увага на права, які  мають діти відповідно до Конвенції ООН про права дитини, яка з 1991 року є частиною національного законодавства України.
  На завершення зустрічі працівниця поліції ще раз наголосила: не бути байдужими до  проблем насилля, адже навіть поодинокі випадки  залишають глибокий емоційний слід в душі людини на все життя.
  Захід супроводжувала книжкова виставка “Зупини насильство - захисти себе”.


 

вівторок, 7 грудня 2021 р.

УКРАЇНСЬКА ХУСТКА - ОБЕРІГ ЖІНОЧОЇ ВРОДИ


 

                                                                        Краса в хустині нашій споконвічна,
                                                                        Як і душа, що з піснею жила.
                                                                        Бо в українок і душа лірична,
                                                                        У ній багато сонця і тепла.

                                                                                                 Надія Красоткіна 

    Із давніх-давен традиційна українська хустка була основним і улюбленим головним убором українок. Адже саме вона слугувала оберегом, символом жіночності та краси. Українська хустка, як берегиня роду об’єднувала жіночі поколінняі та передавалася як родинна цінність від матері до доньки.
   Сьогодні мода на хустки повертається, вони стають елементом гардеробу багатьох дівчат, жінок і не лише українок. Тож недарма в Україні з’явилося ще одне свято - День української хустки, яке відзначають 7 грудня.
  До цієї дати у бібліотеці Гусятинського фахового коледжу ТНТУ організовано фотозону та тематичну виставку “Українська хустка - оберіг жіночої вроди”.
   Запрошуємо до перегляду та приєднуйтесяся до флешмобу “Зроби фото з хусткою”.


 

 

 

 

понеділок, 6 грудня 2021 р.

ВІДДАНИЙ СИН УКРАЇНИ

    Без творчості Миколи Вороного важко уявити літературний процес і різноманітність його напрямків в українськії літературі
                                         
                                                                Олесь Гончар
                










  6 грудня виповнюється 150 років від дня народження Миколи Кіндратовича Вороного - українського письменника, перекладача, режисера, актора та громадсько-політичного діяча. 
  Письменник увійшов в українську літературу наприкінці ХІХ і продовжував активно працювати у першій чверті   ХХ століття.  Найвідоміші  його  збірки  "Ліричні поезії" , "В сяйві мрій", поема "Євшан-зілля". У свої вірші поет вкладає чисту і вірну любов до своєї рідної землі, народу, до своєї Батьківщини.
 Варто пригадати також патріотичний  вірш "За Україну!", слова якого, покладені на музику композитором Я. Ярославенком, стали справжнім народним гімном борців за волю Батьківщини:
За Україну!
 За її долю! 
За честь і волю! 
За народ.
    Особливою сторінкою творчості Миколи Вороного є його  мистецтвознавчі  та театрознавчі розвідки "Театральне мистецтво й український театр", "Театр і драма", літературознавчих статей та театральних рецензій "Український театр у Києві", "Режисер", "Драматична примадонна".
  Переклади творів П. Верлана, Г. Гейне, В. Шекспіра, Данте та багатьох інших зарубіжних митців увійшли до кращих україномовних світових поезій.
  Перу поета належать і блискучі переклади революційних пісень: "Інтернаціонал", "Марсельєза", "Варшав'янка".
  Микола Вороний був активним учасником української революції 1917 року. Радянської влади він не прийняв і його, як і багатьох тодішніх українських діячів-патріотів, чекала доля ворога народу. Поет був арештований, перебував у таборах, а 7 червня 1938 року М. Вороного було розстріляно. Його ім'я було приречене на довгі роки забуття і тільки наприкінці 1980-х років повернулося до нас.
  Ушановуючи пам'ять про Миколу Вороного у бібліотеці Гусятинського фахового коледжу ТНТУ відкрито тематичну виставку, на якій представлено книги,  статті, збірки поезій та світлини про життя  та творчість талановитого поета.





 


середа, 1 грудня 2021 р.

ВІЛ/СНІД. ТИ ПОВИНЕН ЦЕ ЗНАТИ


   1 грудня в Україні і цілому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який був вперше проголошений у 1988 році Всесвітньою організацією охорони здоровя.
  СНІД - особливо небезпечна хвороба, яка несе смертельну загрозу людству. Проблема поширення ВІЛ-інфекції впродовж більше як 30 років усе ще залишається актуальною, особливо серед молоді. Саме цього дня випадає нагода привернути увагу до проблем ВІЛ/СНІДу та замислитися над тим, як запобігти поширенню хвороби.
  “ВІЛ/СНІД. Ти повинен це знати”. Під такою назвою у групі П-21 (куратор Олексюк Л.Ф.) відбулася виховна година, під час проведення якої порушувалися питання: що таке  ВІЛ-інфекція,  шляхи її розповсюдження та методи профілактики. Наводилися приклади із життя відомих людей, які померли від СНІДу, і розповіді про осіб, яким доводиться жити з цією невиліковною хворобою.
  Із цікавістю студенти переглянули документальний фільм “ВІЛ та СНІД - міфи та реальність”, після обговорення якого молодь зробила висновок, що здоровий спосіб життя, спорт, успішне навчання є запорукою щасливого і довгого життя.
  Бібліотекар Шевчук А.П. ознайомила присутніх із матеріалами виставки “Молодь  за життя без СНІДу” та роздала буклети з телефонами довіри.
 Надіємося, що такі заходи допоможуть молодим людям усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе та  своїх близьких від цього страшного захворювання і зробити правильний вибір у житті.