ТВОРЧИЙ ВЕРНІСАЖ

     ГЕРДАН - УКРАЇНСЬКИЙ ОБЕРІГ

   Серед безлічі розкішних і оригінальних українських прикрас з бісеру особливо виділяється гердан. Це виріб у вигляді довгої роздвоєної бісерної стрічки з китицями, яка одягається на шию. Зараз ця чудова прикраса користується великим попитом. Її носять  разом з вишиванкою і як доповнення до ділового костюму, створюючи цим   святковий образ. А ще гердан може бути подарунком для близької людини або символом памяті про Україну для тих, хто живе далеко за її межами.
  Цим видом мистецтва захоплюється викладач інформатики Гусятинського фахового коледжу ТНТУ Парфутко Наталія Григорівна.
   Її творчий доробок нараховує біля ста робіт. Над створенням одного гердана Наталія Григорівна працює близько тижня в залежності від складності узора.
    Розмаїття квітів і орнаментів, які майстриня відтворює у герданах, зачаровують і милують око. Особливої уваги заслуговують  роботи із портретами Лесі Українки і Тараса Григоровича Шевченка.
   Також майстриня опановує такі види прикрас, як силянка, круговий і кутовий гердан.
   Деякі із своїх виробів вона любязно передала бібліотеці коледжу для організації виставки.
  Для створення неповторних робіт необхідне творче натхнення, працьовитість, любов до прекрасного – чого ми і хочемо побажати Наталії Григорівні. Творіть і радуйте нас своїми новими роботами!








 

ЯЛИНКОВІ ПРИКРАСИ СВОЇМИ РУКАМИ

    Напевно, немає жодної людини байдужої до новорічних свят та усього, що пов’язано з ними: гірляндами, ялинкою, іграшками,  подарунками... Із дитинства захоплюємося мерехтливими різнобарвними ліхтариками, у промінчиках яких виблискують химерні кульки, якими з радістю прикрашаємо лісову красуню. Та з часом усе більше надаємо перевагу не купленим прикрасам, а виготовленим своїми руками. Авторські ялинкові іграшки витісняють фабричні, милують око й викликають щире захоплення.
  Завітавши на виставку Ялинкові прикраси своїми руками, яка розгорнута  у бібліотеці Гусятинського фахового коледжу ТНТУ, ви поринете у дивовижний світ дитинства, казки і налаштуєтеся на святковий лад. Симпатичні сніговички, ангелики, звірята, вишиті на кульках та  оздоблені  елементами декору, створила наша співробітниця, завідувач гуртожитком Савуляк Галина Михайлівна. Її колекція нараховує біля 100 прикрас. Вдивляючись у цю рукотворну красу, створену руками майстрині, дивуєшся, де береться стільки енергії та терпіння, адже ця робота потребує багато часу, копіткої праці й неабиякого хисту.
    Бажаємо Вам, Галино Михайлівно, здоровя, натхнення, творчих успіхів і ще довго радувати нас своїми новими роботами.
            

 РІЗНОБАРВ'Я УКРАЇНСЬКИХ ВІНКІВ

 Вінок - традиційний український головний убір. Звичай плести вінки для прикраси сягає ще язичницьких, доісторичних часів, вони мали сакральне значення - як атрибут обрядів весняного циклу й купальських ігрищ. Поступово вінок переріс у символ обожування, символ Матері-Землі.
 Український вінок давно став культурним символом українського народу, зростання його популярності в сучасній Україні відмічають з 2014 року.
 В Україні вінки мали сонячну символіку. Дівчина у вінку асоціювалася зі східним сонцем. Також це символ слави, перемоги, святості, щастя, успіху, могутності, миру, сонця, влади, молодості, дівоцтва. Плетучи віночки, дівчата співали: Заплету віночок, заплету шовковий на щастя, на долю, на милого вроду!.
  Цим видом мистецтва захоплюється викладач культурології Гусятинського фахового коледжу Мисько Олена Павлівна. Колекція поки що не велика, але  із народженням донечки вона постійно поповнюється.
 Частину своїх робіт Олена Павлівна любязно предала нам для організації виставки.
 Народна мудрість стверджує: "Віночок-оберіг українського роду, краса народу". Саме цю красу у свої віночки вкладає  Олена Павлівна. 



СВІТ ГЛИНЯНОГО ДИВА


“Світ глиняного дива”- під такою назвою у бібліотеці Гусятинського коледжу ТНТУ презентується колекція глиняних виробів нашого співробітника, викладача циклової комісії    “Автомобільний транспорт” Бернадіна Миколи Олександровича.
  В експозиції представлено 46 предметів стародавнього глиняного посуду, яким користувалися наші предки в побуті. Серед них: макітра, глечики, горщики, збанки, глечики-близнята, друшлак, кружки, миски та дитячі іграшки-свистунці.
  Кожний експонат по-особливому цікавий.   Один виготовлений з жовтої, інший - з чорної глини,  на деяких  збереглися орнаменти у вигляді листочків, стовпчиків, смужок і джгутів різної форми.
   Колектив бібліотеки щиро дякує Миколі Олександровичу   за те, що зумів зібрати, зберегти і представив цю унікальну колекцію  для перегляду читачам нашої бібліотеки.








СВІТ ПРЕКРАСНОГО


 28 березня у бібліотеці Гусятинського коледжу ТНТУ відбулася вже друга персональна виставка нашої співробітниці, завідуючої гуртожитком Савуляк Галини Михайлівни. Цього разу майстриня представила нам 38 вишитих картин різної тематики. Це - ікони, квіти, пейзажі.
 У кожній роботі закладено тепло, душевність і велика любов до прекрасного.
Дивлячись на цю красу, яка створена руками  жінки, дивуєшся, де береться стільки енергії та терпіння, адже кожна робота вимагає багато часу і копіткої праці.
 Тож здоров’я Вам, натхнення, дорога Галино Михайлівно, і ще довго радувати нас своїми новими роботами.










ЧАСТИНКА ДУШІ МОЄЇ


   Вишивка - це духовний символ українського народу, батьківської оселі, рідного краю, теплоти материнських рук.
   Заглибитися в прекрасний світ вишивки Вас запрошує бібліотека Гусятинського коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя, де експонуються роботи майстрині, нашої співробітниці, завідуючої гуртожитком коледжу Савуляк Галини Михайлівни.
Експозиція нараховує 35 робіт - це рушники, подушки, серветки, накидки. Кожна робота неповторна і манить своїм різнобарв’ям кольорів і візерунків.
   Особливої уваги заслуговують рушники з вишитими молитвами “Отче наш”, “Молитва до Святої Богоматері” і “Заповіт” Т.Г.Шевченка.
  Для створення неповторних робіт необхідне творче натхнення, працьовитість, любов до прекрасного - чого ми і хочемо побажати цій чудовій жінці. Творіть і радуйте нас своїми новими вишивками.





                 ЇЇ ЗАХОПЛЕННЯ - ГРАФІКА


  У бібліотеці Гусятинського коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя організовано виставку робіт викладача української мови та літератури Гадюк Руслани Володимирівни. Малювати Руслана Володимирівна почала ще з дитинства, а коли стала дорослою, то почала  захоплюватися одним із видів образотворчого мистецтва - графікою. Її малюнки олівцем вражають своєю різноманітністю форм, досконалою передачею зовнішньої схожості людини і нічим не поступаються фотознімку. Відобразити колір, маючи у своїй  палітрі лише відтінки сірого, щоб показати, де падає світло, показати тінь, відблиски і переливи, потрібно мати неабиякий талант.
  У своїй колекції Руслана Володимирівна зібрала вже чимало картин, деякі з них вона передала бібліотеці коледжу для організації виставки.
   Хочемо побажати автору, щоб  муза вела її ще багато років і дарувала  велику любов і  творче натхнення.


 







Немає коментарів:

Дописати коментар