КЛУБ "ЦІКАВІ ЗУСТРІЧІ"

"ЧОРНОБИЛЬ - СКОРБОТА  ПАМ'ЯТІ ЛЮДСЬКО "    

 Зустріч із ліквідатором Михайлом Шигінським
  
        26 квітня 1986 року назавжди увійшло чорним днем в долю України.   Найжахливіша катастрофа ХХ століття на Чорнобильській АЕС обпалила мирним атомом тисячі людських доль. Масштаби аварії та її наслідки стали найтяжчими в історії нашої планети. Та завдяки героїзму і самовідданості сотень тисяч ліквідаторів, які, ризикуючи своїм життям, захистили від атомного лиха не лише Україну, а й людство.
  Із нагоди цієї дати бібліотека Гусятинського фахового коледжу ТНТУ для студентів 11 і 14 груп (куратор Кріль Л.В. та Древняк Л.Я.) провела вечір-зустріч "Чорнобиль - скорбота пам'яті людської", гостем якого став ліквідатор-чорнобилець Михайло Богданович Шигінський, заступник голови районної громадської організації "Спілка Чорнобиль".
   Михайло Богданович поділився спогадами про ті страшні квітневі дні, про роботу, яку виконував, про мужність і стійкість цивільних і військових, які, ризикуючи собою, брали участь у ліквідації наслідків аварії. Пан Михайло зі щемом у голосі згадував своїх побратимів, яких з роками стає все менше.
   Розповідь Михайла Богдановича була вражаючою та захоплюючою і віриться, що надовго залишиться в пам'яті студентів.
   Пройде ще чимало літ, проте аварія на ЧАЕС і далі служитиме гірким уроком для людства, а ми будемо жити в надії на те, що цього більше не повториться.

Зустріч із письменницею Ольгою  Саліпою

  13 березня 2024 року відбулася творча зустріч студентів, викладачів та бібліотечних працівників Гусятинського фахового коледжу ТНТУ із уродженкою Гусятина, випускницею закладу, сучасною письменницею Ольгою Саліпою.

  У творчому доробку письменниці поетичні збірки “Я – весна”, “Територія жінки”,  “Територія вогню”, романи “Оля”,  “Теплі історії про справжнє: як бути щасливим попри все”, “Зламані речі”, “Будинок на Аптекарській”, “Облудниця”, “Брошка гімназистки”, “Пташка на долоні”, “Дерево роду” книга перша із циклу “Дикі паростки”,   “Без права повернення” книга друга із циклу “Дикі паростки”.  
    Ольга Саліпа також представила свою нову книгу Медаль на два боки”(2024), яка вийшла у серії Ретророман.
   Присутні із захопленням прослухали розповіді письменниці про свої літературні проекти, секрети творчості та історії написання творів.
   Завершилася зустріч із Ольгою Ігорівною побажаннями їй творчого довголіття, цікавих героїв і сюжетів та світлинами на пам’ять.

                    


"РЯДКИ, ОБПАЛЕНІ ВІЙНОЮ"

Зустріч із поетесою Гусятинщини Любов'ю Євгенівною Печінкою (псевдонім Патара Бачіа)

       Уже десять років в Україні триває страшна та жорстока війна. Більше як два роки повномасштабне вторгнення РФ до України, що принесло біль і горе на нашу землю. Саме такі непрості часи та складні ситуації знаходять відгук у поезіях сучасних поетів. Їх творчість просякнута військовою тематикою, болем втрат та незламною вірою в українську перемогу.
   27 лютого 2024 року, з ініціативи працівників бібліотеки Гусятинського фахового коледжу ТНТУ, організовано зустріч із сучасною поетесою Гусятинщини Любов’ю Євгенівною Печінкою (псевдонім Патара Бачіа) зі студентами груп 11 (куратор Кріль Л.В.) та 14 (куратор Древняк Л.Я.)
Скажіть, коли мине цей Лютий?
Цьогоріч буде в нас весна,
Чи нам про неї слід забути?
У світі – Лютий і… війна, -
такими віршованими рядками розпочала свій виступ поетеса.
  Війна в Україні надихнула Патару Бачіа до написання поезій на патріотичну тематику. У своїх віршах вона виплескує біль, горе, переживання та емоції. Всі її поезії присвячені реальним подіям та героям сьогоднішніх днів.
  Зворушливо і щемливо звучали поезії “Він був…, “Схоронили просто танкіста”, “Не знаєш: він живий чи у полоні?”, “Він зараз там...”, Скільки буде війна тривати?.., прочитані авторкою.
  Студенти уважно вслухались у вірші, що своєю простотою і лаконічністтю зміцнюють дух, вселяють віру у незламність нашого народу та плекають любов до неньки України.
   Щиро дякуємо  поетесі за її творчість і пропонуємо усім бажаючим  познайомитись з книгами цієї талановитої жінки, одну з яких Любов Євгенівна подарувала бібліотеці коледжу.

"Поети - найкращі популяризатори українського слова"
Зустріч із краєзнавцем, поетом та письменником 
Миколою Кучмієм

    27 жовтня все світове українство відзначатиме День української писемності та мови. Традиційно - це свято припадає на день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця - письменника, мислителя, вченого, історика Київської Русі, ченця Києво-Могилянського монастиря, з чиїм ім'ям пов'язують започаткування писемної української мови.
  Із нагоди цієї дати в бібліотеці Гусятинського фахового коледжу ТНТУ відбулася зустріч студентів 3-х курсів із краєзнавцем, поетом та письменником Миколою Кучмієм.
  Микола Васильович розповів про свій життєвий і творчий шлях, адже його літературний доробок - поезія, прозові та публіцистичні твори - з початку 80-х років друкувалися у різних періодичних виданнях.
   У 2001 році побачила світ його перша поетична збірка "Кредо", в яку увійшли поезії різних років. Із часом автор представив до уваги читачів книги "Час облав", "Вільний птах" та літературно-краєзнавчі нариси "На зламі віків", "Ріка життя".
    Студенти з цікавістю прослухали вірші, прочитані автором, в яких відобразилася чутлива душа поета, його емоції, переживання, філософські роздуми про основи людського буття та глибокий патріотизм.
Поезія - одна життя мого розрада, 
Бо в ній я наче б правди цар,
Своїх думок і суджень володар,
І не страшить у ній біда чи зрада.
  Цими поетичними рядками Микола Васильович підкреслив значення українського поетичного слова для його душі та серця.
  Студенти подякували поетові та краєзнавцю, побажали міцного здоров'я, творчого натхнення та висловили надії на нові зустрічі. 

                          

"ГЕРОЇ ПОМІЖ НАС..."

Зустріч із героєм російсько-української війни 
Богданом Говенком

    23 травня 2023 року, у День Героя, студенти Гусятинського фахового коледжу ТНТУ мали за честь поспілкуватися із сучасним героєм російсько-української війни, викладачем нашого коледжу Говенком Б. П., який нещодавно повернувся із фронту. З перших днів війни Богдан Петрович пішов добровольцем на фронт і пройшов  всі тяжби війни.
  Із болем і мужністю в очах Б. Говенко згадував жахіття війни, солдатські будні, бойові операції, у яких доводилось брати участь, своїх побратимів, а також давав відповіді на ряд запитань, повязаних із картинами військового життя.
  Вітаючи  героя зі святом, студенти гр. А-22  Свинар Сергій, Скіцко Віталійта Наконечний Дмитро, підготували літературний монтаж, а Панчук Діана виконала пісню Ангели” (слова та музика Юлії Фурдуй).
   На завершення заходу здобувачі освіти висловили щиру подяку і шану Богдану Петровичу і  всім героям за мужність, силу волі, стійкість і незламність у війні проти рашистської навали.

"СИЛА НЕСКОРЕНИХ"

Зустріч із захисником молодшим сержантом 
Єфремовим Сергієм Миколаєвичем

  04.10.2022 року у читальній залі бібліотеки Гусятинського фахового коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя відбулася зустріч студентів груп А-21 (куратор Бернадін М.О.), П-21 (куратор Саска Г.В.) із військовим ЗСУ, молодшим сержантом Єфремовим Сергієм Миколайовичем.


"ПІДЛІТОК: ЗЛОЧИН І ПОКАРАННЯ"    

ЗУСТРІЧ З ІНСПЕКТОРОМ ЮВЕНАЛЬНОЇ ПРЕВЕНЦІЇ, 
ЛЕЙТЕНАНТОМ ПОЛІЦІЇ СІГІЛЬ МАЄЮ ВАСИЛІВНОЮ

   Злочин… Як часто  ми зустрічаємося з цим словом. І не завжди зрозуміло, які ж дії громадян нашої держави можна вважати злочинними. Так як ми знаємо, що незнання закону не звільняє нас від відповідальності, але для правової держави, якою хоче стати наша Україна, важливо, щоб жоден невинний не був покараний, а кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до кримінальної відповідальності.
  З метою профілактики правопорушень серед неповнолітніх бібліотекою Гусятинського фахового коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя було організовано зустріч студентів груп 12 (куратор Стельмащук Л.В.) та 13 (куратор Панчук Г.М.) з інспектором ювенальної превенції, лейтенантом поліції Сігіль М.В., де молодь дізналася, що за такі протиправні діяння, як вимагання, бійку, хуліганство, розпивання алкогольних напоїв, куріння неповнолітніми передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.
   На завершення заходу Майя Василівна наголосила, що кожен повинен розуміти, як важливо виховувати в собі найкращі якості, не порушувати закон, бути обізнаним і вміти постояти за себе та інших. Все це здобувається нелегкою працею над собою, та знанням законів, що нас захищають. А закон - це найвищий прояв людської мудрості.


Зустріч з поетесою Любою Євгенівною Печінкою
 (псевдонім Патара Бачіа)

   Чи задумувались ви коли-небудь, звідки в душі людини народжуються геніальні вірші? Від чого з’являється дивовижний дар,  який спонукає звичайні слова звучати по-новому, від яких сильніше б’ється  серце і захоплює подих?
  Поетичне слово містить у собі якусь незриму, непомітну і водночас велику силу. Воно народжується не на Землі, а десь у височині блакитного неба.
   Не підлягає сумніву, що поезія відіграє одну з провідних ролей у духовному збагаченні людини. Тому рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО було визначено  21 березня – Всесвітнім  днем  поезії. Це свято відзначають з 1999 року.       
  У бібліотеці Гусятинського фахового коледжу ТНТУ відбулася  зустріч  студентів 13 групи (куратор Коневич М.Р.) із місцевою поетесою Любою Євгенівною Печінкою (псевдонім Патара Бачіа).
 Уродженка княжої Теребовлі, яка виросла у люблячій родині, серед стародавніх замків та мальовничої природи Поділля, сьогодні проживає в нашому містечку.
  Вірші поетеси надруковані у колективних збірниках поетів України, а їх шість: ,,Подільська толока’’, ,,Різдвяний карнавал’’, ,,Материнська молитва’’, ,,Відлуння Майдану’’, ,,Осінь у камуфляжі’’, ,,Воїнам світла’’.
 У  2017 році побачила світ її перша поетична збірка “Крок назустріч”, в яку ввійшли поезії про події листопадового мирного Майдану, який переріс у Революцію Гідності, анексований Крим, зруйнований Донбас, АТО і війну. Війну, яка досі забирає кращих синів і дочок, справжніх патріотів України.
  У 2019 році виходить друга збірка поезій “На повні груди...”. У цій збірці є усе - і ніжна любов, і глибокий патріотизм, і мудрість філософії, і щире людське захоплення прекрасним.
  Любов Євгенівна вразила своєю простотою, щирістю, теплотою серця та світлом своєї душі, неповторністю й легкістю спілкування з молоддю.
  Автор розповіла про себе, свою творчість, прочитала найновішу поезію.
На пам’ять про зустріч Патара Бачіа подарувала бібліотеці збірку поезій “На повні груди...” із дарчим написом.
  Із словами подяки звернулася до поетеси викладач коледжу Коневич М. Р., яка привітала її зі святом, побажала міцного здоров’я, творчого натхнення  та висловила надії на нові зустрічі. 





"АФГАНІСТАН: ОБОВ'ЯЗОК, ПОДВИГ, ТРАГЕДІЯ"

Зустріч з головою Гусятинської спілки ветеранів Афганістану Храпливим М.М.,
ПРИСВЯЧЕНА 32 РОКОВИНАМ ВИВЕДЕННЯ ВІЙСЬК ІЗ АФГАНІСТАНУ.

  15 лютого 2021 року минає 32 роки від дня виведення військ із Афганістану. Війна тривала майже 10 років і залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків.  Не забудеться це горе, не відболить іще кілька поколінь.   За кожним воїном-афганцем – свій життєвий подвиг, своя доля.
   Щоб зрозуміти трагізм афганської війни бібліотека Гусятинського фахового коледжу ТНТУ організувала зустріч студентів групи М-21(куратор Древняк Л.Я.) з головою Гусятинської спілки ветеранів Афганістану Храпливим М.М.
   Михайло Михайлович проходив військову службу в батальйоні 602 у місті Туругунді з 1984 по 1986 рік. Із помітним хвилюванням воїн-інтернаціоніст ділився  спогадами про трагічні епізоди  війни, згадував побратимів, яких з кожним роком стає все менше,  про свою роботу у спілці ветеранів та волонтерську допомогу військовим на сході нашої країни.
  Із словами подяки звернулася до воїна-афганця викладач української мови Древняк Л.Я., яка побажала йому здоровя, родинного затишку, миру і добра.
  Завершився захід спільною світлиною  на згадку про зустріч.








"БІЛЬ ЧОРНОБИЛЯ З РОКАМИ НЕ ЗГАСАЄ"

Зустріч з ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС М. Б. Шигінським
(Присвячується Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на
Чорнобильській АЕС)

  14 грудня в Україні традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
  Через пекло Чорнобиля пройшли тисячі українців, які, жертвуючи своїм життям і здоров’ям, не дали розповзтися радіаційному лиху, врятували не тільки Україну, але й світ.
  Віддаючи дань пам’яті ліквідаторам, бібліотека Гусятинського коледжу ТНТУ для студентів групи 11 (куратор Дудар І. А.) провела урок мужносі “Біль Чорнобиля з роками не згасає”, гостем якого став М. Б. Шигінський, заступник голови громадської районної спілки “Чорнобиль”.
 Упродовж десятити років Михайло Богданович був командиром взводу із охорони 10 - кілометрової зони відчуження. Зі щемом у голосі звучали  його спогади  про той трагічний квітневий день, коли стався вибух, про подвиг ліквідаторів-чорнобильців, які, ризикуючи собою, прийняли на себе вогонь атомної катастрофи,  робочі будні із охорони п’ятогого і шостого енергоблоків, і побратимів, яких із роками стає все менше.
  Пан Михайло поділився враженнями від  поїздки у чорнобильську зону в теперішній час, а також звернув увагу на проблеми, які доводиться вирішувати сьогодні, допомагаючи друзям-ліквідаторам та їхнім сім’ям.
  Осмислюючи нашу історію й сьогодення, присутні на заході  переглянули документальний фільм “...І упала зірка-полин” та ознайомилися  з книжковою виставкою “Полин-сльозою омивається душа”, представленою бібліотекарем коледжу Городівською Г.П.
Закінчився урок мужності квітами і словами вдячності  від студентів та їхнього наставника Інни Андріївни  Михайлу Богдановичу і всім тим, хто став ліквідатором, хто був поруч із бідою у ті трагічні дні, і хто нині через роки несе у серці біль за страшну трагедію людства.

                             
                             
                             
                             
                             

"УКРАЇНА ПОНАД УСЕ!"

Зустріч з депутатом районної ради І. І. Соболем
(Присвячується Дню Гідності і Свободи)


   21 листопада в Україні відзначають День Гідності і Свободи. Цей день уособлює в собі події двох революцій: - Майдан 2004 року, який був святом свободи, та революцію 2013 року - Революцію Гідності.
  Події тих днів кардинально змінили напрямок розвитку держави і суспільства. Українці обрали для себе за найвищу цінність - честь, гідність та свободу свого народу.
  У бібліотеці Гусятинського коледжу ТНТУ відбулася зустріч студентів груп 13 (куратор Новінчук Ю.М.), 14 (куратор Ойойко Н.М.), М-31, Т-31 (куратор Панчук Г.М.) з Соболем І.І.- депутатом районної ради.
 Ігор Іванович розповів про передумови та причини виникнення протестних настроїв, рушійною силою яких були студенти, що вийшли на мирні демонстрації. Пригадав знакові моменти революції, звернув увагу на те, що активну участь у них брало багато жителів Тернопільщини та нашого району.
   Доленосні події є вже історією, яку своїми діями та вчинками творить український народ, а ті зміни, які є в державі, дісталися нам дорогою ціною - ціною людських втрат. Революція Гідності не завершилася, вона продовжується на сході нашої країни, де відстоюють її цілісність та незалежність українські воїни.
  На завершення зустрічі Соболь І.І. прочитав поезію Ліни Костенко.









"ПОЕТИ - НАЙКРАЩІ ПОПУЛЯРИЗАТОРИ УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА"

Зустріч з поетесою Оленою Закутій
(Дню української писемності та мови присвячується)

                                                                                            Тримаю життя за зап’ястя,
                                                                                            З ним в ногу намагаюся йти -
                                                                                            Все те називаю я щастям...
  Такі віршовані рядки - кредо Закутій Олени Василівни, сучасної поетеси Гусятинщини. Зустріч із цією чудовою людиною було організовано бібліотекою Гусятинського коледжу ТНТУ та викладачем української мови і літератури Дудар І.А. 5 листопада 2019 року.
   Інна Андріївна, представляючи  цю талановиту жінку, наголосила, що зібрались сьогодні ми, щоб відчути красу та глибину поетичного слова, яке здавна наливалося життєдайною силою, вбирало веселкову багатобарвну красу рідної мови, а для цього потрібно відкривати свої душі й серця.

  Справедливо кажуть, що біографія поета - у його віршах. Знайомство з Оленою Василівною розпочалось із поезії “Матусин наказ”:
                                                     Дитинство моє босоноге
                                                     Майнуло, як чайки крило,
                                                     І рідна матуся в дорогу
                                                     Мене провела за село.
  Пані Олена коротко розповіла про себе. Зоря поетеси засвітилася в селі Шидлівці, що на Хмельниччині. А життя визначила мрія - стати медичним працівником. Так постановила собі, так і вирішила. Згодом вийшла заміж і доля привела Олену Василівну в Гусятин, що на Тернопільщині. Працювала в місцевій поліклініці, санаторії “Збруч”. Поезії пише зі шкільної лави, виступає з ними на різних масових заходах селища, перед учнями та студентами, твори друкує у місцевій газеті.

  Студенти уважно дослухались до кожного слова, адже від віршів поетеси віє добром і любов’ю. Любов’ю, перш за все, до найріднішої для кожної людини - матері (“Матусин наказ”).Це і любов до рідної землі, де пані Олена народилася і зросла, де вбирала у себе безліч вражень дитинства, що формували основу її духу:
                                                 Люблю я місто і село,
                                                 Люблю життя, що розцвіло,
                                                 Люблю свій край і землю-мати,
                                                 Все, чим живу,- для мене свято (“Моя земля”).
  Не обминула Олена Василівна й патріотичної теми, її твір “Гімн Майдану”, музику до якого написав Стефанів М.В. - вчитель місцевої школи, звучав не тільки в рідному селищі, а й у Києві під час Революції гідності.
  Увіршах поетеси - доба, що дала настроєність і масштаб духові українського народу (“Герої не вмирають”, “Низький уклін тобі…”, “Каюсь, не був я на Майдан” і “Невідомому солдату”). У них і душевні переживання (“Крик душі”), і молитва (“Молюся”) й Україна (“Ой Дніпре, Дніпре, сивий бурлаче…”).
  Із хвилюванням звучали рядки пані Олени на інтимну тематику, від яких віяло молодістю і, здавалось, що перед нами юна дівчинка, яка зізнається:
                                                 Хочеш - небо тобі прихилю я,
                                                 Щоб ти зорі могла позбирати,
                                                 Усі квіти землі подарую,
                                                Щоб моєю могла повік стати (“Хочеш”).
  Мимоволі заслухуєшся у вірші поетеси, яким притаманні щирість, поєднання особистого й громадянського, гостре відчуття сучасності.
  Продовжили тему рідного слова юні поетеси-початківці, члени літературної студії коледжу “Перші самоцвіти” Мудрак Олександра, Марцінковська Інна, Грабовська Наталя.
  Бібліотекар коледжу Шевчук Алла Петрівна ознайомила присутніх із виставкою літератури, де представлено видання січасних митців рідного краю. Вона побажала Олені Василівні та юним поетесам, щоб у майбутньому  цей стелаж поповнився збірками їхніх творів.
  Сподіваємось, що такі зустрічі та увага до рідного слова зможуть виплекати в юних серцях любов до материнської мови, тому що в цьому майбутнє України.







Немає коментарів:

Дописати коментар