середа, 24 лютого 2021 р.

НА КРИЛАХ ЛЕСИНИХ ПІСЕНЬ


  Яскравою зорею пломеніє на літературному небосхилі поезія геніальної дочки українського народу Лариси Петрівни Косач.
  Леся Українка - окраса і гордість української нації, одна з основоположників нової української літератури, геніальна поетеса і драматург, талановитий прозаїк і перекладач, фольклорист-етнограф і літературознавець.
  25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки. Віддаючи дань пам’яті великій поетесі, бібліотека Гусятинського фахового коледжу ТНТУ спільно із 12 групою (куратор Москович Л.Ф.) провела  літературно-музичний вечір “На крилах Лесиних пісень”.
   Під ліричну мелодію пісні на слова Лесі Українки “Давня весна” ведучі заходу Марков Віталій та Сагайдак Олексій ознайомили присутніх із багатогранною творчістю  поетеси, життя якої - це подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної і нескореної жінки, великої майстрині художнього слова, постать якої посідає гідне місце серед великих поетів.
  Чуттєво і проникливо лунали Лесині вірші, уривки із її драматичних творів у виконанні Сеньків Олександри і Ковальчук Олени.
  Присутні на вечорі переглянули  фільм “Іду до тебе...” та прослухали огляд літератури, представленої на книжковій виставці ”Вітрила її долі”, який підготувала бібліотекар Городівська Г.П.
  Захід завершився, але у нашій пам’яті ще надовго збережеться образ тендітної, але мужньої духом жінки, яка відкрила нам “Лісову пісню” і засвітила  “досвітні вогні”.
                                           
                                                
                 
                   
                  
                  
                 
     





середа, 17 лютого 2021 р.

ГЕРОЇ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

   

  20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. ЇЇ події назавжди змінили країну й кожного українця.   Сім років минуло з того часу, але спогади настільки яскраві, наче це було вчора.
   Із метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні в бібліотеці Гусятинського фахового коледжу ТНТУ відбувся вечір-реквієм І в скорботі завмерла країна, відправляючи вас до небес.
   Патріотичний захід для студентів 13 групи (куратор Коневич М.Р.) розпочався піснею Не спи моя рідна земля.
Бібліотекар Шевчук А. П. спільно із ведучими вечора Кухцяком Іллею та Лихо Назарієм познайомили присутніх із історичним і суспільним значенням Революції Гідності, короткими життєписами героїв Майдану Тернопільщини, розкрили суть подвигу Небесної Сотні.
   Спостерігаючи за кадрами фільму Небесна Сотня. Зима, що нас змінила, учасники вечора мали змогу пригадати хронологію кривавих подій 2013-2014 років, коли, об’єднані поривом духу, люди встали за волю і Незалежність України.
Доповненням вечора стали патріотичні вірші, присвячені подіям того часу, які прочитали Бойко Володимир і Вишняк Віктор.
Під мелодію гімну Майдану Пливе кача..., присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.
Небесну Сотню пам’ятатимуть завжди, про них обов’язково знатимуть прийдешні покоління, бо Герої не вмирають, допоки лишаються в наших серцях, душах, у нашій пам’яті.
                                               
                             
                                

                     

четвер, 11 лютого 2021 р.

14 ЛЮТОГО - ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА



  У день всіх закоханих вітаємо всі пари будь-якого віку. Бажаємо щастя, веселощів, ласки, турботи, затишку. Нехай цей день для одних стане прекрасним початком довгих відносин, а для інших чудовим їх продовженням. Нехай ангели любові слідують за вами, не відпускають ні на хвилину.

Минуще все, любов лиш вічна.
Міліють ріки, душі і слова.
І лиш любов пронизує сторіччя,
Перецвітає й знову ожива.
                                О.В. Семеліт


 

середа, 3 лютого 2021 р.

БІЙ, ВКАРБОВАНИЙ У ВІЧНІСТЬ

  

  Щороку 29 січня ми вшановуємо пам’ять про юних героїв, що 1918 року полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську Народну Республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. Їхній подвиг навічно увійшов в історію, як одне із свідчень 
незламності духу українського народу, його вічного прагнення до волі і справедливості.
  Україна пишається молодими героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися, – невмируща.
  До 103-ї роковини бою під Крутами бібліотека Гусятинського фахового коледжу ТНТУ спільно зі студентами 14-ї групи (куратор Костів О. С.) підготували тематичний вечір Бій, вкарбований у вічність. 
  Під мелодію Пісні про Крути О. Шевченка бібліотекар Городівська Г. П. та учасники заходу Підгородецький Віталій, Ключевич Христина, Перешлюга Дмитро та Перешлюга Богдан озвучили події, які передували Крутянській битві, розповіли про політику тогочасного уряду та героїчний  і водночас трагічний бій юних героїв.
 Окрасою вечора стали  поезії Памяті тридцяти П. Тичини, Вперед С. Черкасенка, Крути М. Луківа, Бій під КрутамиВ. Яніва .
   Присутні переглянули  фрагменти з кінофільму Крути 1918.
  Ця подія залишила свій відбиток не лише в історії і в пам’яті народу, а й у літературі. Герої Крут - наша слава, наша історія – під такою назвою  у бібліотеці коледжу експонувалася  літературно-художня виставка, на якій були представлені  книги, світлини та періодичні видання з теми заходу.