понеділок, 30 листопада 2020 р.

МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ'Я

 1-го грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. 
 Чума 21-го століття, як часто сьогодні називають СНІД, була офіційно відкрита 5 червня 1981 року в Центрі контролю захворювань Сполучених Штатів Америки.   Вчені всього світу згуртували зусилля на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що говорити про успіх, про перемогу над вірусом ВІЛ передчасно. За оцінками експертів понад 50 млн. жителів планети Земля є ВІЛ-позитивними, а понад 20 млн. - вражені СНІДом. Кожного дня у світі інфікується 15-16 тис. осіб, переважно молодого віку.
 Не обминуло це лихо і Україну. Сьогодні в нас офіційно зареєстровано 49 тис. осіб, що мають статус ВІЛ-позитивних. Серед них майже 4 тис. дітей у  віці до 14 років.
 Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім і кожну сім'ю.
 До цієї дати у бібліотеці Гусятинського коледжу ТНТУ розгорнуто книжкову виставку Молодь обирає здоровя



 

середа, 25 листопада 2020 р.

НЕ ЗГАСНЕ В СЕРЦІ ПАМ'ЯТІ СВІЧА

  Кожну четверту суботу листопада Україна поминає жертв Голодомору.  Цього року   виповнюється  87 років від тих жахливих подій - подій, що своєю жорстокістю   не знаходять прикладу в історії людства. Тоді було винищено понад 7 мільйонів українського народу, що  загинув в страшних муках голоду, через навмисно влаштований мор в Україні.
 Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як Голодомор 1932-1933 років, який випав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі – України.
 Вшановуючи пам’ять про жертви голодомору, у бібліотеці Гусятинського коледжу ТНТУ відкрито книжкову виставку  Не згасне в серці памяті свіча, на якій представлено книги, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом.


Український хліб на експорт: 1932-1933.- КиївПП Сергійчук М. І., 2006.- 432 с.

 На основі невідомих документів з колишніх таємних архівів простежено геноцид українського народу в 1932-1933 роках через експорт нашого хліба.


Український голокост. 1932 - 1933: Свідчення тих, хто вижив. Т.1 /Упоряд. о. Ю. Мицик. - Київ: Вид. Дім.”Києво-Могилянська академія”, 2005.- 296 с.

У книзі вміщено свідчення тих, хто пережив одну з найжахливіших трагедій в історії людства - голодомор-геноцид 1932-1933 років, спрямований на вигублення українського народу. Спогади, які збиралися понад десять років, дають змогу побачити дію страхітливого механізму знищення українського селянства, відновити замовчувані досі сторінки історії рідного краю.

Марочко В., Голодомор 1932-1933 років в Україні: Хроніка /В. Марочко, О. Мовчан.- Київ: Вид. Дім ”Києво-Могилянська академія”, 2008.- 294 с.

Хроніко-документальне видання відтворює факти, події,явища в селах Української СРР 1932-1933 роках - голодомору, спричиненого суцільною колективізацією, надмірними хлібозаготівлями, репресіями. Використано опубліковані збірники документів і матеріалів, архівні фонди України, листування і таємні шифрограми Сталіна, листи селян до партійно-радянської номенклатури, доповідні записки іноземних дипломатів.

                                                               

Блєднов С. Ф. Голодомор в Донбасі (1932-1933рр.) Авторський роздум, свідчення, документи /С. Ф. Блєднов - Донецьк: Донбас, 2008.-304 с.

У книзі опубліковані матеріали про репресивні заходи щодо селянства та про голодомор у Донбасі в 1932-1933 роках, свідчення мешканців краю, фотокопії унікальних архівних документів.


Лиха коса голодомору: 1932-1933 /П. П. Панченко, М. О. Багмет, М. А. Журба та ін. - Київ: 
Україна, 2008.- 432 с.

 У монографії в контексті нових осмислень, новаторських підходів, на основі широкого кола емпіричних джерел висвітлюються питання трагедійного явища - голодомору в Україні на початку 30-х років. Відтворюються реальності геноцидної згубної політики, зокрема, центральної влади стосовно селянства України, найчисленнішого в тогочассі населення, мученицької гибності його.

Україна. Голодомор 1946-1947 років.  Непокараний злочин, забуте добро/Автор-упорядник Андрій Бондарчук.- Київ: ФОП Мельник Ю.М, 2017.- 432 с.

 Книга є спробою подати голодомор 1946-1947 років при допомозі вчених, свідків, документів, як цілісну трагічну подію у її проявах, а три совєцькі голодомори - як складову політики спланованої системи нищення України, упокорення духу українського народу Московією, царською, комуністичною, сучасною російською імперією і його незнищенність, високі моральні якості населення Західної України в нелегкі часи.


Голодомор у першій столиці /Укладання І. В. Шуйського, В. А. Полянецького.- Харків, 2006.-288 с.

  У цій книзі висвітлюються події, пов'язані з Голодомором 1932-1933 років, котрі відбулися в Харкові - столиці радянської України. На підставі архівних документів, свідчень очевидців, автори-упорядники доводять, що голод був створений у результаті цілеспрямованої дії влади.
 Окремими розділами до книги увійшли літературні твори українських авторів та дослідження фахівців про негативний вплив голодування на організм людини.
  

Лазарович М. В. І БУЛО ПЕКЛО НА ЗЕМЛІ... Голодомор 1932-1933 років в Україні: передумови, механізми здійснення, наслідки /М. В. Лазарович.- Тернопіль: Джура, 2008.- 620 с.

 У книзі детально прослідковано передумови, механізми здійснення та наслідки Голодомору 1932-1933 років в Україні, який став однією  з найтрагічніших сторінок світової історії. На документальному матеріалі досліджуються злочинні дії керівництва Радянського Союзу, яке застосувало щодо Української СРР безпрецедентний за масштабами терор голодом, поєднуючи його з планомірним винищенням української інтелігенції та правлячої еліти республіки.


Не погасне біль голодомору 1932-1933: 75 роковинам геноциду українського народу, пам’яті мільйонів співвітчизників, які стали його жертвами, присвячено /Автори - упорядники  М. Лазарович, М. Николин.- Тернопіль: “Новий колір”, 2007.- 223 с.

  У книзі на основі численних архівних документів, спогадів, висвітлюються злочинні дії більшовицького тоталітарного режиму, який у 1932-1933рр. спричинив в Україні Голодомор.

 



пʼятниця, 20 листопада 2020 р.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

              Народе мій, пишаюся тобою:
            Моя душа – частинка твого Я
            Красою правди у святім двобою
                   Понад Майданом сонця лик сія…   
              
    21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004 та Революція Гідності 2013-2014 років.
 Це був знаковий час для України. Час відродження та становлення нації, зміни свідомості українців, об’єднання задля обстоювання основних цінностей і прагнення кращого майбутнього.
 У цей день український народ вшановує патріотизм і мужність своїх співвітчизників, які стали на захист демократії, прав і свобод людини, національних інтересів української держави та її європейський вибір.
 Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.
 До цієї дати у бібліотеці Гусятинського коледжу ТНТУ організовано книжкову виставку “Майдан: простір гідності, свободи і єднання”.




вівторок, 17 листопада 2020 р.

З ДНЕМ СТУДЕНТА


 Дорогі наші студенти !

БІБЛІОТЕКА ГУСЯТИНСЬКОГО КОЛЕДЖУ ТНТУ ВІТАЄ ВАС З

ДНЕМ СТУДЕНТА !

Міцного здоровя, відмінних успіхів у навчанні, творчого натхнення, наполегливості, здійснення усіх мрій і життєвих планів.
Нехай для кожного з Вас студентське життя буде наповнене незабутніми враженнями, цікавими подіями та щирими почуттями.




пʼятниця, 6 листопада 2020 р.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ



  Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. За православним календарем цього дня  вшановують пам’ять  Преподобного Нестора-Літописця — послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. 
  Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: Мова – це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова – багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова – велика моральна культура. Убогість слова – це убогість думки, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості.
  Мова – це великий дар. І в кожного народу вона своя. Мова — це доля народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її. Тому що наш народ створював мову віками, багато боровся і бореться за її існування і процвітання. І ми, як свідомі громадяни нашої країни, повинні не тільки зберегти набуте, а й примножувати її багатства для прийдешніх поколінь.
 У читальній залі бібліотеки Гусятинського коледжу ТНТУ відкрито книжкову виставку приурочену Дню української писемності та мови,  на якій представлено багато різноманітної літератури з української мови, зокрема,  учбової, наукової, науково-популярної, довідкової, а також з історії української літературної мови.